عایشه قذافی ، دختری که شاید رهبر آینده لیبی شود !


«عایشه قذافی» دختر «معمر قذافی» رهبر انقلاب لیبی است. «عایشه» در حال حاضر دارای رتبه "سپهبد" در ارتش لیبی میباشد اما در رشته حقوق تحصیل کرده است. پدرش بارها و بارها در مراسم مختلف علاقه شدید خود را به این دختر اعلام کرده و گفته این دختر حتی توانایی اداره کشور و جانشینی مرا دارد.
«عایشه قذافی» علاقه بسیار زیادی به «صدام حسین» دیکتاتور سابق عراق داشت به طوری که وی را با لفظ "عمو" صدا می زد. پیش از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 میلادی، دختر «قذافی» چندین بار برای دیدار و گفتگو با «صدام» و دیگر مقامات عراقی به بغداد سفر کرده بود و
پس از بازداشت دیکتاتور سابق عراق ، «عایشه» بارها اعلام کرد که مایل است عضو تیم وکلای دفاع از «صدام» باشد. وی در همان زمان طی اظهاراتی درباره دیکتاتور عراق گفت: دوست دارم از «عمو صدام» دفاع کنم زیرا وی مانند پدر من است و با مشکلات قانونی بسیار زیادی روبرو شده است. پس از اعدام «صدام» دختر رهبر لیبی آن اقدام را به شدت محکوم کرد و با شهید نامیدن صدام حسین ، اعدام وی را یک دستور آمریکایی خواند.
«عایشه قذافی» نیز مانند پدرش علاقه خاصی به رفتارهای ویژه و تعجب برانگیز دارد تا بتواند توجه همگان را به خود جلب کند. از جمله اقدامات غیر قابل تصور وی، سفر به انگلیس و رفتن به «هاید پارک» و سخنرانی در تریبون آزاد آنجا بود. وی در آن سخنرانی از ارتش جمهوری ایرلند طرفداری کرد.

ناگفته نماند «عایشه» برای تحصیل در مقطع دکترا در رشته حقوق بین الملل به پاریس سفر کرد اما در آنجا عاشق یک پسر جوانی شد و تصمیم به ازدواج با وی گرفت. این تصمیمش با مخالفت شدید «معمر قذافی» و همسرش مواجه شد همین امر موجب شکست عشقی و افسردگی «عایشه» شد. در نهایت ترک تحصیل کرد و به لیبی بازگشت. پس از بازگشت، پدرش برای روحیه دادن به وی، ترتیب داد تا مدرک دکترای افتخاری به وی اعطا کنند.

همچنین «عایشه قذافی» در ریخت و پاش و عیش و نوش از بسیاری از دختران و شاهزادگان کشورهای حوزه خلیج فارس نیز ولخرج تر است و وقت زیادی را در شهرهای مختلف اروپایی و در مجلل ترین هتل های آن می‌گذراند. کثرت سفرهای وی به اروپا، توجه مجلات این کشور را به خود جلب کرد و بسیاری از آنان شروع کردند به انتشار عکس های مختلفی از وی در حالات مختلف. گفتنی است وی روز به روز در حال کسب شهرت بیشتر است و برخی از کارشناسان مسائل سیاسی لیبی معتقدند وی سرسخت ترین و اصلی ترین رقیب برادرش «سیف الإسلام قذافی» برای جانشینی «معمر قذافی» است.هیچ نظری موجود نیست: